VEKOP-2.1.1-15-2016-00004
A MAXES SZERSZÁMGÉPCSALÁD ELSŐ TAGJÁNAK ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ NCT 300 VEZÉRLŐCSALÁD ÉS PERIFÉRIÁINAK KIFEJLESZTÉSE AZ NCT KFT.-NÉL
TÁMOGATÁS ÖSSZEGE: 293 928 950 FT
TÁMOGATÁS MÉRTÉKE: 35,19 %
KEDVEZMÉNYEZETT NEVE: NCT IPARI ELEKTRONIKAI KFT.
PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: VEKOP-2.1.1-15-2016-00004
PROJEKT FIZIKAI BEFEJEZÉSI IDŐPONTJA: 2018.11.30..
Vállalkozásunk, az NCT Ipari Elektronikai Kft. 293,93 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretén belül, a „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása” tárgyú pályázati kiíráson a Széchenyi 2020 program keretén belül. A 835 millió forintos összköltségvetést meghaladó beruházásból egy új szerszámgépcsalád első tagja és a hozzá tartozó NCT 300 vezérlőcsalád és perifériáinak kifejlesztése valósul meg az NCT Kft.-nél.
Az általunk művelt szakterület az elektronika legösszetettebb és a minőség, precizitás terén legigényesebb ága. Az NCT Kft. a szerszámgépgyártás és az ipari elektronikai K+F és gyártás vezető vállalata lett Magyarországon.
Az évek óta folyamatosan folyó fejlesztéssel olyan CNC szerszámgép-vezérlő és termékcsalád(ok) kialakítása folyik, amellyel a magyarországi KKV-k egyedi vagy sorozatgyártásban történő termelése, napi működése biztosítottá válik. Ezen cégek működése számos ipar területeket lefednek: autóipar, energiaipar, finommechanikai ipar, gépgyártási ipar és még sok más ipari terület. A folyamatos, alapos termékfejlesztéseink eredményességét misem bizonyítja jobban, hogy a mai napig közel 5 000 db saját vezérlőt adtunk el a világon.
Projektünk egy komplex fejlesztés. Tartalmazza a szerszámgép teljes tervezését a prototípus legyártásáig és ezt a bonyolult szerszámgépet vezérelni, felügyelni képes teljesen új elektronikai rendszer hardver és szoftver elemeinek, a digitális technikától a teljesítmény elektronikán át a motorokig történő, kifejlesztését a prototípusok legyártásáig. A szerszámgépet a projekt végén a képességeit bemutatni képes vezérlő technológiával prezentáljuk.
A projektünk a Széchenyi 2020 program, VEKOP-2.1.1 pályázatán 293,93 millió forint vissza nem térítendő támogatás mellett kívánjuk végrehajtani.